Renka

Už viac ako 25 rokov pracujem v oblasti IT technológií a popri tom sa aktívne venujem práci v oblasti životného štýlu, zdravia, športu, stravovania.

Ako aktívny športovec som vždy vyhľadávala informácie o vplyve výživy na zdravie, výkon človeka. Poznatky som aplikovala nielen na sebe, ale po absolvovaní seminárov, a akreditovaných kurzov zameraných na výživu a šport aj na širokú populáciu v rámci poradne zdravia.

V súčasnosti pracujem ako akreditovaná výživová poradkyňa so špecializáciou na potravinové alergie, intolerancie, ale aj šport a bežné zdravé stravovanie a výživu.

Spoločne sme založili web akosiuvaritzdravie.sk, ktorý sa stal v priebehu roka veľmi populárny. Sme spoluautorkami testu na určenie metabolického typu a niekoľkých publikácií zameraných na zdravú výživu.

Jarmila

Strava, potraviny, recepty, dobré jedlo, to všetko ma sprevádza od strednej školy cez moju dlhú hoteliérsku prax. Mojim životným štýlom a stravovaním sa zvyšovala moja hmotnosť aj napriek tomu, že som odskúšala všetky diéty. A tak  som sa začala zaujímať o výživu.

„Strava nie je hneď výživa.“ - Toto poznanie mi prinieslo možnosť zmeniť spôsob varenia a stravovania tak, že som za jeden rok znížila vlastnú hmotnosť o 27kg. Zdravo, hravo.

Tak som pokračovala so vzdelávaním a od roku 2008 sa profesionálne zaoberám výživou, poradenstvom a doplnkami výživy. Moje skúsenosti som preniesla aj do projektu, ktorého výsledkom je webová stránka www.foodisgood.eu

V súčasnosti pracujem ako akreditovaná výživová poradkyňa v oblasti klasickej, ale aj špeciálnej výživy.